Pracownia komputerowa

Pracownia komputerowa powstała w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W pracowni jest serwer i 10 bogato  wyposażonych stanowisk uczniowskich z zainstalowanym m.in. systemem operacyjnym MS Windows XP PROFESSIONAL SP2 PL i pakietem biurowym Microsoft Office Professional Plus 2007 Polish. W skład każdego zestawu komputerowego wchodzi 17 - calowy monitor LCD, mysz optyczna, słuchawki, mikrofon. Komputery uczniowskie są wyposażone w napędy FDD, COMBO, a dodatkowo jeden z nich w głośniki i nagrywarkę DVD. Ponadto otrzymaliśmy sieciową  drukarkę laserową, skaner, komputer przenośny i wideoprojektor. Nowa pracownia wraz z całym dodatkowym sprzętem umożliwia wykorzystanie komputerów nie tylko na zajęciach informatyki, ale także na zajęciach z innych przedmiotów oraz kołach. Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów w sieci Internet. W tym celu na komputerach w szkolnej pracowni komputerowej zainstalowany został program “OPIEKUN UCZNIA W INTERNECIE”, polecany przez MEN, zapewniający bezpieczny dostęp do zasobów sieci. Program zabezpiecza przed wyświetlaniem stron internetowych zawierających treści niepożądane.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronach www.efs.gov.pl oraz www.europa.eu.int.

szkola