język włoski

WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH Z WŁOSKĄ SZKOŁĄ ISTITUTO STATALE COMPRENSIVO Z MIEJSCOWOŚCI PREMANA

Klasa 3a wzięła udział w projekcie: "Christmas Card Exchange", który polegał na przygotowaniu kartek i życzeń świątecznych w języku włoskim lub angielskim i ich wymianie z włoskimi kolegami. Poniżej zamieszczam zdjęcie szczęśliwych uczestników projektu, a włoskim partenerom dziękuję za wspołpracę: Cari Amici, grazie per la collaborazione! 

autor artykułu: Anna Wojtaszek-Ziobro

Drodzy Pasjonaci języka włoskiego!

Wiele wydarzeń pozalekcyjnych jest organizowanych we współpracy z Nauczycielami języka angielskiego i niemieckiego, stąd informacje o nich znajdziecie w zakładce „Języki obce”. To co dotyczy tylko nas „Włochów” zamieszczam poniżej. Gorąco Was zachęcam do AKTYWNEJ nauki języka. Ograniczanie się do pracy z samym zeszytem jest już passe’. Macie wiele innych możliwości.

Oto przykłady: 

  1. Korzystajcie z akcji WŁOSKIE SŁÓWKO NA DZIŚ (przy głównym wejściu do szkoły).

  2. Szukajcie stron internetowych, blogów, serwisów językowych, na których zamieszczane są ciekawostki o kraju, gry językowe, zestawy słówek.

 Polecam strony:

 http://www.slowka.pl/   -  ciekawa, rozbudowana, znajdziecie tu komentarze do wielu zagadnień gramatycznych, gry, test on- line, listy słówek wraz z wymową, grę w memory.

 https://pl.wikipedia.org/wiki/Włochy  -  wiele informacji ogólnych o kraju: polityka, geografia, kultura, itp.

 http://www.peregrynacje.pl/wlochy-info-ogolne.html  -  subiektywny przewodnik wraz z praktycznymi poradami dla wyjeżdżających oraz coś zupełnie po włoskuhttp://italianoperstranieri.loescher.it/

 Artykuł: Anna Wojtaszek-Ziobro

Autor: BartЕ‚omiej Nagacz (bartek.nagacz(at)gmail.com)