Języki obce

ZOOM IN ON AMERICA

W dniu 26.05.2017 uczniowie naszej szkoły (Kinga Bąk, Jakub Bąk oraz Fryderyk Handzlik) wzięli udział w konkursie zatytułowanym "ZOOM IN ON AMERICA" organizowanym przez konsulat generalny USA. W ramach konkursu uczniowie musieli ,oprócz świetnej znajomości języka angielskiego , wykazać się również wiedzą na temat kultury, historii i zwyczajów amerykańskich. Wiedza ta obejmowała materiał, który znajdował się we wszystkich wydaniach miesięcznika ZOOM IN ON AMERICA z roku 2016( www.usinfo.pl/zoom). Uczniowie mieli również możliwość poznania i porozmawiania z obecną panią konsul, co było świetnym doświadczeniem, jak również mobilizacją do pracy nad przygotowaniem do przyszłorocznej edycji konkursu. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konkursu oraz czytelnictwa miesięcznika.

 

Konkurs "Kolędowanie w Językach Europy"

21.12. 2017r. w naszym gimnazjum odbył się Konkurs Kolęd w językach Europy.Uczniowie z każdej mieli za zadanie zaśpiewać po dwie kolędy w językach których się uczą. Podczas konkursu klasy były oceniane w czterech kategoriach: oryginalność występu, strój, stopień trudności w opanowaniu techniki, wrażenie artystyczne. Jury w składzie pani Anna Wojtaszek-Ziobro, Iwona Połomska, Ewa Wilman oraz Hanna Talik wyłoniło zwycięzców:

I  miejsce : kl. 3a

II miejsce : kl 3b

III miejsce : kl 1b

IV miejsce : kl 1a

V miejsce : kl 2a

Gratulujemy!!

Zobacz więcej zdjęć

autor artykułu: Iwona Karolewicz-Mamica

Zdjęcia wykonał Paweł Konieczny (z klasy 2a gimnazjum)

Konkurs językowy z elementami wiedzy o Włoszech i krajach anglojęzycznych

Już po raz drugi odbył się szkolny Konkurs językowy z elementami wiedzy o Włoszech i krajach anglojęzycznych, w którym udział brały po dwie reprezentacje z klasy: 2a i 3a oraz jedna z klasy 1a.Tegoroczna edycja miała formę quizu online: liczyła się zarówno wiedza, jak i refleks w udzielaniu prawidłowych odpowiedzi.

Najskuteczniejsza była klasa 2a grupa 1, która zdobyła I miejsce

II miejsce - klasa 3a, grupa 2

III miejsce - klasa 2a, grupa 2

IV miejsce - klasa 3a, grupa 1

V miejsce - klasa 1a

Wszystkim klasom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Artykuł: Anita Popiołek-Puda

Anna Wojtaszek-Ziobro

POTYCZKI JĘZYKOWE

W dniu 17  marca 2015 r. odbyła się w Naszym Gimnazjum kolejna edycja konkursu „Potyczki językowe-czyli konkurs piosenki”.  W konkursie brały udział wszystkie klasy, które miały za zadanie przygotować i wykonać 2 piosenki, jedną w języku angielskim i drugą w języku niemieckim lub włoskim. Trzeba przyznać, że klasy podeszły do zadania bardzo ambitnie i przygotowały  bardzo ciekawe piosenki i ich aranżacje, a także włożyły wiele w wysiłku w formę prezentacji:  stroje, dekoracje, taniec, zabawne gadżety. Rywalizacja była bardzo zacięta- zwycięzca konkursu  klasa 3 a zdobyła 87 punktów, wyprzedzając zdobywcę drugiego miejsca - klasę 1a tylko o jeden punkt. Trzecie miejsce w konkursie przypadło klasie 2a.

Zdjęcia: Wiesław Mamoń

Bardzo gratulujemy wszystkim klasom  pięknych występów!

Artykuł: Anita Popiołek-Puda 

Dla zakochanych…. lekcja dwujęzyczna

W przeddzień walentynek 2016 zaproponowałyśmy naszym uczniom (kl. 2a) wspólną lekcję języka włoskiego i języka angielskiego. Celem tego wydarzenia było przybliżenie sylwetki św. Walentego, poznanie zwyczajów walentynkowych we Włoszech i w krajach anglojęzycznych, poznanie i poszerzenie słownictwa związanego z tym świętem. Uczniowie brali aktywny udział w lekcji: dobrze się bawili zgadując słówka, rysując, rozwiązując krzyżówki i wykreślanki, uzupełniając teksty w parach i indywidualnie, porównując oba języki. 

Autor: Anna Wojtaszek-Ziobro

Anita Popiołek-Puda

Konkurs angielsko-włoski o tematyce kulturowej

W dniu 30 kwietnia 2015 r. został zorganizowany konkurs angielsko-włoski o tematyce kulturowej. W konkursie dzielnie walczyło 6 grup składających się z uczniów, którzy uczą się w Naszym Gimnazjum obu języków -angielskiego i włoskiego. Pomimo dużej trudności uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z większością pytań, które dotyczyły wiedzy o krajach anglo- i włoskojęzycznych.

Czytaj więcej...

Autor: BartЕ‚omiej Nagacz (bartek.nagacz(at)gmail.com)