Akcje charytatywne

"KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT" 

Kochani, święta już za nami. Postanowiliśmy zadbać o najpiękniejsze uśmiechy Dzieci chorych z oddziałów Szpitala Pediatrycznego

w Bielsku- Białej. Niejedna mała, niewinna istotka spędza tam miesiące, a nawet lata. Wspólnymi siłami wnieśliśmy odrobinę słońca w szare ściany szpitalnych sal!

Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom za oddane zabawki, książki, gry planszowe , pluszaki, artykuły piśmiennicze.

23 grudnia przekazaliśmy zebrane rzeczy chorym dzieciom.

Na twarzach maluchów zagościł uśmiech!!

Pamiętaj!

Radość dzielona z drugą osobą, jest podwójną radością”

autor artykułu: Beata Szczurko

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 11-13 marca 2016 roku już po raz kolejny odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności prowadzona przez Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany we współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności. W ciągu trzech dni  w 6 sklepach na terenie Bielska -Białej zebrano łącznie 3235 kilogramów produktów spożywczych, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla seniorów, rodzin wielodzietnych i osób niepełnosprawnych. I tym razem nie zabrakło wolontariuszy z Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A.Asnyka. 36 uczniów obu szkół brało udział w zbiórce w sklepach: Tesco, Eurosklep Jarosz i Intermarche. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy wsparli akcję i wspomogli potrzebujących najdrobniejszym nawet artykułem spożywczym. Serdecznie dziękujemy też wszystkim wolontariuszom za wielkie serce i poświęcony czas, a szczególnie Juliannie Biesok, Marcie Laszczak oraz Dominice Nastuli z klasy 3b, które w sobotę pełniły dwa dyżury w różnych sklepach i  uczestniczyły w zbiórce przez 6 godzin.

Artykuł: mgr Monika Girtler-Jamka

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2015

 Znakomicie udała się Świąteczna Zbiórka Żywności  prowadzona przez Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany i Spółdzielnię Mieszkaniową "Złote Łany" we współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności w dniach 04 - 06 grudnia 2015 roku. W sześciu bielskich sklepach wolontariusze zebrali rekordową ilość produktów spożywczych - 4927 kg. Z zebranej żywności powstaną paczki świąteczne, które trafią głównie do samotnych seniorów, osób niepełnosprawnych oraz rodzin wielodzietnych.Uczniowie Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A.Asnyka tradycyjnie już brali udział w zbiórce w sklepach Tesco i Euro (Jarosz). Wszystkim naszym wolontariuszom dziękujemy za serce i poświęcony czas!

Artykuł: mgr Monika Girtler-Jamka

Czytaj więcej...

Akcje charytatywne 2015/2016

W dniu 2.12.2015r. zakończyliśmy kolejną zbiórkę nakrętek. Akcja nasza będzie jednak trwała do końca roku szkolnego, jest ona tylko podzielona na semestry. Przypominamy, że zbieramy nakrętki dla Bartusia Bułata.

Dziękujemy za udział w kolejnej zbiórce materiałów papierniczych. Jak co roku, rzeczy zebrane przez nas będą dostarczone przez Fundację "Dr. Clown" chorym dzieciom. Zbiórką zajmują się mgr M. Śliwa  oraz mgr J. Majcherczyk  

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2014

W dniach 28- 30 listopada 2014 roku uczniowie Gimnazjum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka jak co roku wzięli udział w Świątecznej Zbiórce Żywności - ogólnopolskiej akcji charytatywnej, na naszym terenie organizowanej przez Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany i Śląski Bank Żywności.

Nasi wolontariusze w supermarkecie Tesco i Euro Sklepie Jarosz zbierali produkty żywnościowe, które w formie paczek świątecznych zostaną przekazane osobom potrzebującym pomocy: samotnym seniorom i ubogim rodzinom wielodzietnym z naszego osiedla. W 6 okolicznych sklepach, w których akcja była prowadzona, udało się zebrać łącznie 4241 kilogramów artykułów spożywczych. Wszystkim darczyńcom oraz uczniom, którzy poświęcili swój wolny czas dla tak szczytnego celu, serdecznie dziękujemy!

Artykuł: mgr Monika Girtler-Jamka

Certyfikaty

banner2
szkola